Skip links

Ile kosztuje oklejanie samochodu?

Oklejanie auta folią to usługa wymagająca dużego wkładu pracy aplikatora, który musi wykazać się niemałą skrupulatnością, nierzadko chirurgiczną precyzją. Ale po kolei. Rozbijamy na czynniki pierwsze cenę oklejania pojazdu.

Ile kosztuje oklejanie samochodu?

Zainteresowanie oklejaniem samochodu jest duże. Otrzymujemy od was wiele zapytań. Problem w tym, że spora część osób nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę usługa zmiany koloru nadwozia przy użyciu folii kosztuje. 2 tys. zł, maksymalnie 3 tys. zł – takie panuje przekonanie. Niestety, musimy was trochę rozczarować. Oklejanie samochodu jest nieco droższe.

Zacznijmy od tego, że wspomniany przedział kwotowy to z reguły cena samej folii. W celu zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości – pracujemy na foliach od topowych producentów, które po prostu muszą swoje kosztować.

Oklejanie samochodu trwa – w zależności od rozmiarów auta i stopnia trudności projektu – od 3 do 7 dni. Ten czas może zwiększyć się dwukrotnie, gdy klient zażyczy sobie oklejenie wnęk pojazdu.

Pierwszy dzień poświęcamy na przygotowanie pojazdu do oklejania. Karoserię trzeba skrupulatnie wyglinkować, umyć, a następnie rozebrać ze zbędnych elementów, takich jak: zderzaki, klamki, lampy, listwy czy lusterka. To czasochłonny proces. Dopiero drugiego dnia rozpoczynamy oklejanie pojazdu.

To ile kosztuje to całe oklejanie? Dla przykładu: cennik kompleksowego oklejenia nadwozia VW Passata w wersji sedan startuje od kwoty 6 tys. zł brutto. Oczywiście im auto mniejsze – tym mniej pracy, mniej folii, a tym samym niższa cena. Działa to również w drugą stronę.

Dodajmy tylko, że oklejanie auta z wnękami to niemal dwukrotnie większy koszt. Po zakończonym oklejaniu zabieramy się za montowanie elementów nadwozia, które wcześniej musieliśmy zdemontować.

Jak sami widzicie, oklejanie auta nie jest prostą i szybką robotą. Dlatego też musi swoje kosztować. Oczywiście nie wszyscy klienci są zainteresowani pełnym oklejaniem nadwozia. W celu uatrakcyjnienia wyglądu swojego auta, decydują się np. na dechroming czy oklejenie samego dachu. Realizacja takich usług jest zdecydowanie szybsza i tańsza.

Zachęcamy Was do zapoznanaia się z naszym cennikiem.