Skip links

Oklejanie czy lakierowanie samochodu?

Oklejanie samochodów folią cieszy się niesłabnącą popularnością na naszym rynku. To usługa stosunkowo nowa, która stała się alternatywą dla lakierowania nadwozia. Przedstawiamy wam 6 argumentów, które przemawiają za oklejaniem samochodu.

Oklejanie auta folią to idealny sposób na zmianę lub odświeżenie stylistyki samochodu. W kilka dni wasze auto może zmienić się nie do poznania. W takich momentach mało kto poważnie myśli o zleceniu usługi zmiany koloru lakiernikowi – zdecydowanie częściej wybiera się firmy specjalizujące się w car wrappingu, czyli w oklejaniu karoserii folią. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy Wam 6 kluczowych powodów.

Odwracalność zmian

Po pierwsze – aplikacja folii jest bezinwazyjna. W dowolnym momencie można ją usunąć bez szkody dla oryginalnego lakieru. Takiej opcji oczywiście nie ma w przypadku położenia nowej powłoki lakierniczej. Zresztą często i gęsto osoby kupujące nowe samochody z salonów, celowo wybierają najtańszy lakier, aby od razu go… okleić w wybrany kolor czy grafikę. W końcu zawsze mogą do niego wrócić, np. w momencie sprzedaży auta. Nowy właściciel otrzyma samochód z fabrycznie nowym lakierem. Nieoceniony atut oklejania pojazdu folią. Odwracalny efekt to kluczowy argument przemawiający za oklejaniem.

Niższy koszt

Po drugie – oklejanie folią jest tańsze niż lakierowanie. Różnica w cenie jest najbardziej odczuwalna przy kompletnej zmianie koloru nadwozia.

Czas realizacji

Po trzecie… primo – usługa oklejania auta realizowana jest w krótszym czasie od lakierowania. A jak dobrze wiemy, dla wielu osób czas to pieniądz. Wystarczą 3-5 dni, aby twoje auto zostało kompletnie oklejone folią.

Zabezpieczenie lakieru

Czwartym argumentem są walory ochronne. Folia przeznaczona do zmiany koloru nadwozia, przy okazji zabezpiecza bazowy lakier przed m.in. drobnymi zarysowaniami, odpryskami od kamieni, promieniami UV, delikatnymi parkingowymi przetarciami czy ptasimi odchodami. Dzięki funkcji ochronnej folii, lakier zostanie w oryginalnym stanie.

Wymyślna stylizacja

Piątym powodem, dla którego warto wybrać oklejanie auta zamiast lakierowania, jest bardzo szeroki wachlarz stylizacji. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest… wyobraźnia właściciela pojazdu. Auto można okleić na dowolny sposób. Do wyboru jest cała masa kolorów folii w różnych strukturach: matowej, perłowej, satynowej, karbonu, chromu czy efektu szczotkowanej stali. Można także okleić auto grafiką własnego autorstwa – nie ma najmniejszego problemu.

Gwarancja

Po szóste – zarówno na aplikację folii, jak i samą folię nakładana jest gwarancja. WrapArt nakłada roczną gwarancję na usługę oklejania, natomiast producencie folii dorzucają od siebie – zazwyczaj – trzyletnią gwarancję na swój produkt.

Jeśli jesteś zainteresowany(a) oklejeniem swojego auta – zachęcamy do kontaktu:

WrapArt
530 74 75 74
kontakt@wrapart.pl